Milí přátelé!
Chtěli bychom vám všem jménem Madlenky i celé naší rodiny poděkovat za vaši podporu. Za tu finanční i za tu nezměřitelnou.
Za tu finanční mimo jiné proto, že si můžeme čas od času díky ní dovolit nechat Madlenku v péči asistentky a společně s klukama někam vypadnout z domova. Těch let, které kluci ještě budou chtít trávit s námi, už moc nezbývá, a tak jsme za každou společnou chvíli hodně vděční.
A za tu vnitřní podporu proto, že bez přátel a bez pocitu, že v tom nejsme sami, bychom si jen těžko udrželi nadhled a dobrou náladu.
Děkujeme vám, že jste s námi, i když to s námi občas není lehké. A Madlenka vám děkuje, že může mít kolem sebe lidi, kteří ji mají rádi takovou, jaká je, protože to je pro ni ze všeho nejdůležitější. A nejen pro ni!
Proto vám všem přejeme Požehnaný nový rok, ve kterém budete moct být sami sebou a přitom ne sami!
Vaši Honza a Kačka, Jáchym, Péťa, Šimon i Madlenka Vítečkovi

Bazárek pro Madlenku

Mateřské centrum Řepík, z.s. provádí veřejnou sbírku za účelem shromáždění prostředků na financování osobní asistentky, která pomáhá při vzdělávání, komunikaci a současně při sebeobsluze. Zároveň přitom hlídá, aby nedocházelo ke kolísání dechových funkcí.

Sbírka je určena Madlence Vítečkové, holčičce z Řep s nelehkým osudem – více o Madlence si můžete přečíst níže.

 

Sbírka je prováděna prodejem předmětů, kdy nejméně 75% z ceny bude součástí hrubého výtěžku sbírky.

Je možné také přispět přímo na sbírkový účet u České spořitelny:

4231065379/0800

(pokud byste si chtěli příspěvek na účet odečíst z daní, tak vám na požádání rádi vystavíme potvrzení o daru)

Je možné přispět také 30,- kč pomocí QR platby:

 

V Mateřském Centru se koná dvakrát ročně tzv. „Bazárek naživo“, kdy můžete na terase MC Řepík nakoupit oblečení pro děti i dospělé, knihy, hračky a další potřeby většinou pro děti. Prodáváme také nové výrobky – bryndáčky, háčkované drobnosti, šité tašky, šperky, domácí mýdla atd., které můžete věnovat jako milé dárečky.

 

Madlenka je holčička, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou, jejímž následkem bylo těžké pohybové postižení a těžká porucha komunikace. Se svojí rodinou žije v Praze - Řepích.

 

O Madlence (napsala její maminka Kačka Vítečková):

Naše Madlenka se narodila s těžkým pohybovým postižením a těžkou poruchou komunikace. Protože nemluvila, dlouho jsme si mysleli, že je na tom špatně i po mentální stránce. Jaké bylo naše překvapení, když se na psychologickém vyšetření v necelých pěti letech zjistilo, že Madlenčin psychický vývoj odpovídá věku.
Po počátečních nesnázích začala Madlenka chodit do školy a její vzdělávání, za neodmyslitelné pomoci osobní asistentky, pokračovalo velmi slibně. Bavilo ji počítat. Naučila se postupně číst nejprve slova, pak i jednoduché věty. Našla si ve škole kamarády a na rozdíl od mnoha svých vrstevníků chodila do školy s nadšením. A to všechno i přesto, že nedokáže mluvit, ani se sama pohybovat.

V únoru minulého roku (2016) se ale její zdravotní stav prudce zhoršil. Dostala chřipku, která  se během dvou dní změnila v těžký virový zápal plic. Madlenka skončila na půl roku na oddělení ARO v Motole, kde zoufale bojovala o život. Tento svůj zápas vyhrála a v současné době je v domácí péči, bohužel závislá na trvalém připojení ke kyslíkové bombě. I přes tuto zásadní komplikaci začala Madlenka znovu chodit do školy, zdravotní stav jí však nedovoluje navštěvovat školu denně, zejména kvůli únavě a vysokému riziku infekce. O to důležitější je pro ni její osobní asistentka, která jí pomáhá s učením ve škole i doma, aby Madlenka mohla pokračovat ve vzdělávání i přes svůj obrovský handicap.

A to i díky vám, kteří se účastníte našeho „Bazárku“Děkujeme ♥