Jóga

Pondělní jóga 17:30-18:30 a 19:00-20:00

lekce vede Gabriela Dayehová

 
Co mne vedlo k józe?

Dlouhá léta jsem se připravovala, že začnu studovat východní filosofii, která je protkána principy vycházejícími z pokory, soucitu, lásky, disciplíny, kázně, ohleduplnosti, bohužel nikdy nebyl čas a když byl tak, nebyla energie a síla na vnímání textu, který jsem četla. Mnoho let jsem vedla svoji firmu. Úspěšná manažerka a stratég, příklad dokonalosti, který by ani nemohl selhat. Na odpočinek, naslouchání těla, které přes bolest chtělo sdělit informaci
nebyl čas. Bohužel jsem neodpočívala. Až nemoc, která propukla vše změnila. Vše, co bylo do té doby důležité se ze dne na den stalo nepodstatné. Nastal čas, kdy jsem s pokorou, disciplínou, sebekázni a láskou začala naslouchat, co mé tělo potřebuje. Prožila jsem takový stav, že jsem se začala těšit až umřu a když člověk umírá, ztrácí strach. Strach ze smrti je nejsilnější stránkou ega. Přemýšlela jsem, jestli to celé v mém životě mělo smysl a jestli jsem
dala smysl života mé rodině a mým blízkým. Ano, mělo to smysl, nikdy jsem nedělala lidem, to, co jsem nechtěla, aby dělali ostatní mne, hodně lidem jsem pomohla, aby byli šťastní a spokojeni. Po mém zklidnění, naslouchání a hlubším spojením se světlem v srdci jsem získala sílu a odvahu vyhrát svůj boj a žít dále dle svých představ. To je podstatou, co mně jóga ukázala v mých začátcích. Vedla mně tam, kam se často sami bojíme, k nám samým. Probudila ve mne přirozenou intuici, pomohla mi dostat se do mého vnitra, pomohla mi cvičením žít plnohodnotný život a začít znovu užívat život ale JINAK. Józe se věnují od roku 2012.
 
Mé krédo: Jsem schopná mentálně odpočívat.
Nabíjí mně, co dělám, protože když děláte, co Vás baví, nejste unavení. Je krásné vést a říct lidem, budete dělat to co děláte, ale způsobem, který Vám bude
vyhovovat. A tak to je i v józe, najděte si svůj rozsah, který Vašemu tělu bude vyhovovat.Zdravě se stravují, dopřejí si dostatek spánku.

Když dostanu otázku, co mně vedlo k józe

často to nejde ani popsat slovy, neboť jen ten, kdo zakusil bolest, ví, co bolest znamená, jen ten, kdo miloval, ví, co je láska, a tak jen ten, co zakusil jógu, ví, co jóga znamená. Co pro mne jóga znamená Jóga je mojí cestou k radosti a spokojenosti. Jóga je pro mne nástroj, který pomáhá udržet jak fyzickou, tak duševní rovnováhu, je pro cestou rozvoje intelektu, baví mně předávat a ukazovat tuhle cestu mým klientům. Touto cestou děkuji mým učitelům jógy za mnoho informací, které mi poskytli.
 
Co můžete očekávat na mých lekcích?

Učím klienti, jak si očisti tělo nejdříve zevnitř a později i duši. Chci klientům ukázat cestu, jak je cesta jógy účinná při léčbě růžných zdravotních problému. Že harmonizaci těla a mysli získáme sílu a odvahu žít život podle svých představ a zároveň respektovat životní cesty ostatních. Učím, jak celý život na sobě pracovat a být sám sebou, aby jim jejich životní energie, síla a duše zůstala v jejich nádherném pokladu – v jejich těle. Na mých lekcích mohu klientům ukázat, že je možné si sílu, pružnost a kondici udržet v každém věku. Na lekcích velmi ráda přivítám každého zájemce. Nezáleží, zda s jógou začínáte či máte pokročilé zkušenosti. Každý úkon má své minimum či alternativu, kterou zvládne každý. Záleží jen na vás a na vašem aktuálním tělesném a psychickém stavu. Vy sami rozhodnete o tom, kam chcete své tělo pustit. Pokroky vás budou těšit. Společně se učíme věnovat pozornost sami sobě, svým pocitům a svému tělu. Cvičením aktivujeme životní energii, vnímáme ji ze spodní části páteře, kolem které se všechno točí, protože je zdrojem naši životní energie. Přeměníte svůj stres, napětí a hněv na tvořivou energií. Lekce probíhají v duchu klasické hatha jógy. Začínáme celkovým zklidněním mysli, koncentraci na své vlastní „já jsem“, vnímáním dechu a životní energie. Přes průpravné cviky navazujeme na ásany a pozice, ve kterých hledáme stabilitu a míru uvolnění. Dále pokračujeme ásanami na podložce, které jsou zaměřené na posílení core – HSS a končíme závěrečnou relaxaci.
 
Co mně v józe zajímá?
Těší mě sledovat, jaké pokroky dělá tělo a baví mně to sledovat u mých klientů. Moje srdce naplňuje vnitřní klid a radost, když vidím, jak moji klienti zlepšují svoji kondici, získávají sebedůvěru, hledají v sobě to, co nikde nenajdou, jak zvládají sebekázeň, pokoru vůči svému tělu, jak akceptují svoji tělesnou schránku – v tom vidím své poslání
 

Jógu ve středu a ve čtvrtek pro nás cvičí certifikovaná lektorka Dáša Kleinová

Hatha jóga proti bolesti zad - Středa 18.00-19.00

Jóga na problémové partie - Čtvrtek 10:30-11:30 - možno děti s sebou

Cvičení pro všechny, kteří se chtějí protáhnout a udělat něco pro své zdraví.

 

"Yoga neni pouze cvičení, ale spojení duše, mysli a těla. Ráda předávam lidem radu, jak najit klid v duši, naučit se relaxovat a zbavit se stresu. Baví mě cvičit, protoze mi to dodává energii a nejvetší radost mám, kdyz ode mě lidé odcházeji spokojeni."

 

CO S SEBOU:
Pohodlné oblečení, ručník nebo podložku (několik máme k dispozici na půjčení), podle vlastní zkušenosti polštářek pod zadek na sezení a případně deku na relaxaci a hlavně dobrou náladu.

Cena: 100,-

 

Dáša: lektorka 1.tridy v Holesovicich Yoga centrum